Gemini 3 µm C6-Phenyl 110 Å, LC Column 50 x 2 mm, Ea
$undefined
| Technique | HPLC |
| Brand | Gemini |
| Separation Mode | Reversed Phase |
| Phase | C6-Phenyl |
| Length (mm) | 50.00000 |
| Particle Size | 3 |
| Internal Diameter | 2mm |
| Part ID | 89048 |
| Subtechnique Category Code 1 | C |
| Endcapping | Yes |
| Internal Diameter (Metric mm) | 2 mm |
| Isocratic pH Range | 1-12 |
| Maximum Backpressure (Metric bar) | 345 |
| Max Temperature | 60 °C |
| Official Method | L11 |
| Pore Size (Metric Å) | 110 |
| Shipping Solvent | Acetonitrile /Water (65:35) |