Lux 3 µm Amylose-1, LC Column 50 x 2.0 mm, EA
$undefined
| Technique | HPLC |
| Brand | Lux |
| Separation Mode | Chiral |
| Phase | Amylose-1 |
| Length (mm) | 50.00000 |
| Particle Size | 3 |
| Internal Diameter | 2mm |
| Part ID | 56467 |
| Subtechnique Category Code 1 | C |
| Internal Diameter (Metric mm) | 2 mm |
| Isocratic pH Range | 2-9 |
| Maximum Backpressure (Metric bar) | 310 |
| Max Temperature | 50 °C |
| Pore Size (Metric Å) | 1000 |
| Shipping Solvent | n-Hexane/2-propanol (90:10 |