Gemini 5 µm C18 110 Å, LC Column 100 x 10 mm, Ea
$undefined
| Technique | HPLC |
| Brand | Gemini |
| Separation Mode | Reversed Phase |
| Phase | C18 |
| Length (mm) | 100.00000 |
| Particle Size | 5 |
| Internal Diameter | 10mm |
| Part ID | 89308 |
| Subtechnique Category Code 1 | SEMI |
| Endcapping | Yes |
| Internal Diameter (Metric mm) | 10 mm |
| Isocratic pH Range | 1-12 |
| Maximum Backpressure (Metric bar) | 345 |
| Max Temperature | 60 °C |
| Official Method | L1 |
| Pore Size (Metric Å) | 110 |
| Shipping Solvent | Acetonitrile /Water (65:35) |