Gemini 3µm NX-C18 110 Å PEEK, LC Column 150 x 4.6 mm, Ea
$undefined
| Technique | HPLC |
| Brand | Gemini |
| Separation Mode | Reversed Phase |
| Phase | NX-C18 |
| Length (mm) | 150.00000 |
| Particle Size | 3 |
| Internal Diameter | 4.6mm |
| Part ID | 99039 |
| Subtechnique Category Code 1 | C |
| Internal Diameter (Metric mm) | 4.6 mm |
| Isocratic pH Range | 1-12 |
| Maximum Backpressure (Metric bar) | 345 |
| Max Temperature | 60 °C |
| Official Method | L1 |
| Pore Size (Metric Å) | 110 |
| Shipping Solvent | Acetonitrile /Water (75:25) |