Lux 5 µm i-Amylose-1, LC Column 250 x 10 mm, Ea
$undefined
| Technique | HPLC |
| Brand | Lux |
| Separation Mode | Chiral |
| Phase | i-Amylose-1 |
| Length (mm) | 250.00000 |
| Particle Size | 5 |
| Internal Diameter | 10mm |
| Part ID | 49887 |
| Subtechnique Category Code 1 | SEMI |
| Internal Diameter (Metric mm) | 10 mm |
| Isocratic pH Range | 2-8 |
| Maximum Backpressure (Metric bar) | 310 |
| Max Temperature | 50 °C |
| Pore Size (Metric Å) | 1000 |
| Shipping Solvent | n-Hexane/2-propanol (90:10 |